
Het voordeel van dit systeem is dat een friettent niet puur op vergane glorie in de Hall of Fame blijft staan. Is er al jaren niemand meer geweest of zijn de laatste paar beoordelingen negatiever, zal een friettent uit de top wegzakken. Omgekeerd geldt dit natuurlijk voor de Hall of Shame.
Voor de beta's onder u, de waarde gaat exponentieel afvallen in de tijd. Dit betekent dat recensies ten opzichte van elkaar gelijk blijven in waarde en er geen rare fluctuaties optreden. Alleen is het zo dat een nieuwe recensie meer waard is dan een oude, hoewel natuurlijk nog steeds ook de betrouwbaarheid van de gebruiker wordt meegewogen. We hebben er bewust voor gekozen om de 'halfwaardetijd' van een recensie redelijk groot te houden waardoor oude recensies nog steeds wel meetellen; zolang een zaak niet is overgenomen door nieuwe eigenaars blijft een mening ook gewoon staan.
Het grootste voordeel van dit nieuwe systeem is dat straks bij de Awards meer rekening wordt gehouden met de stemmen van het afgelopen jaar, waardoor de Awards meer een afspiegeling gaan worden van welke zaak er nou op dit moment de beste friettent is. Misschien gaat dit wel verrassende nieuwe winnaars opleveren!?
We hopen dat jullie snappen waarom we deze stap zetten (zijn er vragen, stel ze hieronder) en aan iedereen die nog wat oude recensies heeft staan: tijd om opnieuw bij die snackbar langs te gaan en je recensie te updaten!
WTULTC
Kafir
Kafir
1) Inhoudelijk, friettenten veranderen constant en een recensie van vier jaar oud is minder accuraat dan ééntje van twee jaar oud. Een oneindig oude recensie mag qua tekst blijven staan, maar heeft qua score geen waarde meer.
2) Technisch, als je een score hebt die niet de vorm waarde=e^(-bt) aanneemt is er de kans dat friettenten onderling gaan schuiven, terwijl er niemand een nieuwe recensie toevoegt, dit wil je niet hebben.
Over een half jaar, idealiter zouden we die ook wel meer in die richting kiezen, maar helaas is het gros van de recensies te oud en worden er te weinig updates gepleegd om een half jaar een redelijke termijn te laten zijn. Deze zal iets hoger liggen dus. 19 september 2009 23:25
Anoniem
teleiotes
Kerux
Anoniem
Kafir
Anoniem
Hoe lang duurt het tot de halfwaardetijd bereikt is ?
17 september 2009 15:31